Web je ve fázi testování a nadále se upravuje. Veškerý postup prací a seznam spuštěných sekcí najdete zde.

Vítejte v South Parku!

Navigace >> Novinky
>> Tvůrci
>> Jak to vlastně začalo?
>> Postavy
>> Epizody
>> Peklo na Zemi
>> Otázky a odpovědi

Servis >> Guest Book
>> Fórum na Lidech
>> Výsledky anket
>> Historie webu
>> Podpořte nás
>> Odkazy

Fan Zone >> Wallpapers
>> Videa
>> Spořiče obrazovky
>> Hlášky
>> Fonty
>> Tvorba postaviček

Anketa

Obrázek týdne Obrázek měsíce

Hledání

Statistika

Spolupráce sp-subs.wz.cz

Cartman Chcete být v obraze, ale nikde nemůžete najít žádné základní informace o seriálu? Nesmutněte jako Cartman a pečlivě si projděte následující řádky. Během několika okamžiků se totiž seznámíte s historií, autory i hlavními postavami.


Otázka: Co je to Městečko South Park?
Městečko South Park je animovaný televizní seriál, který byl původně určen pro starší teenagery a mladší dospělé. Úplně první epizoda, která běžela v televizi (Cartman dostává anální sondu), byla vysílána na kanálu Comedy Central a to ve středu 13.srpna 1997. Nikdo v tu chvíli netušil, že se z malé kultovní komedie stane celosvětový hit.

Otázka: Kde leží South Park?
Město, které je považováno za "skutečný" South Park, se jmenuje Fairplay. Leží v horách, nachází se ve státě Colorado a vyrůstal v něm tvůrce Matt Stone. Region, ve kterém se Fairplay nachází, je nazýván právě South Park a je tedy zřejmé, že odtud vznikl název seriálového města. Mnoho postav ve skutečnosti žilo nebo žije ve Fairplay. Mezi ně patří také bývalá starostka a současný policejní strážník.

Otázka: Kdo vytvořil Městečko South Park?
Příběh začal u dvou talentovaných mladíků - Matta Stonea a Treye Parkera. Během svých studií na univerzitě produkovali hromadu krátkých filmů, výjimečné video Jesus vs. Frosty nebo kultovní filmy jako Cannibal: The Musical. Ale v roce 1995 vytvořili něco, co bylo pravým předchůdcem South Parku - The Spirit of Christmas. Oba dva produkují nové epizody dodnes a mají spolupráci v podobě početného kolektivu.

Otázka: Co je "The Spirit of Christmas"?
Roku 1995 poprosil manažer filmové studie FOX Brian Graden dvojici Parker-Stone, zda-li by mu nevytvořila krátké vánoční video, které by mohl svým přátelům rozeslat namísto pohlednice. Nabídl jim 2000 dolarů, z nichž 750 padlo na výrobu videa a zbytek si ponechali autoři. Jednalo se o pětiminutový klip, ve kterém došlo k bitce Ježíše a Santy. Čtyři kluci za pomoci Briana Boitana vše vysvětlili a zachránili Vánoce. Jen Graden poslal video 80 lidem, kteří jej samozřejmě přeposlali dál. Vznikla velká mánie.

Otázka: Jak populární je Městečko South Park?
Seriál je bezesporu nejpopulárnějším pořadem televizní stanice Comedy Central. Největší sledovanost měly vždy premiérové epizody nové sezóny, v průměru je vidělo kolem 6 milionů diváků. Úspěch zaznamenaly také prodeje soundtracků, DVD, her a suvenýrů. Na internetu můžeme nalézt mnoho fanouškovských stránek.

Otázka: O čem je vlastně tahle show?
Děj se odehrává ve vidláckém horském městečku South Park. Epizody se točí kolem čtyř osmiletých kluků (Stan Marsh, Eric Cartman, Kyle Broflovski a Kenny McCormick). Téměř každá epizoda obsahuje skrytou, ale důležitou zprávu, většinou se sociálním nebo politickým tématem. Do základní městské společnosti patří také strážník Barbrady, bláznivý učitel Garrison s homosexuálním maňáskem, starostka McDanielsová a řada dalších postav. Za svoji existenci město muselo čelit ničivému ohnivému hadovi, zmutovaným krocanům, mimozemšťanům, záplavě sraček a dalším neuvěřitelným a nečekaným situacím.

Stan Otázka: Kdo je Stan Marsh?
Stan je osmiletý obyvatel South Parku. Bývá označován za vůdce dětské party. Nosí hnědý kabát a modrou čepici s červenou bambulkou. Je velmi nervózní při kontaktu s dívkami, následně se velmi často pozvrací. Stanovu rodinu tvoří otec Randy, matka Sharon a sestra Shelly. V originále ho dabuje Trey Parker, který ve Stanovi vidí své seriálové já.

Kyle Otázka: Kdo je Kyle Broflovski?
Kyle je dalším z obyvatel města. Je Stanův nejlepší kamarád, ale moc si nerozumí s Cartmanem. Nosí oranžovou vestu s kapsami a zelený klobouk. Jeho rodina vyznává židovské náboženství a proto si z něj Cartman neustále utahuje. Do Kyleovy rodiny patří otec Gerald, matka Sheila a adoptovaný bratr Ike. Hlas mu propůjčil Matt Stone.

Otázka: Kdo je Eric Cartman?
Cartman Cartman je nejtlustější člen party, přestože on sám říká, že není tlustý ale svalnatý. Je jakýmsi vyvolávačem nepokojů, protože se vysmívá Stanovi kvůli jeho zvracení, Kyleovi kvůli jeho víře a Kennymu kvůli chudobě. Na sobě má červený svetr a modrou čepici se žlutou bambulkou. Jeho matka (vlastně otec) Liane Cartmanová je hermafrodit, tedy má ženské i mužské genitálie. Cartmanova postava není na nikom založena, dabuje ji Trey Parker.

Kenny Otázka: Kdo je Kenny McCormick?
Kenny je nešťastníkem party. Jeho zvykem je skoro v každé epizodě zemřít a jeho rodina je neuvěřitelně chudá. Nosí oranžovou kombinézu s kapucí, která mu překáží při mluvení. Otec je alkoholik a matka ztracený případ, ještě má bratra Kevina. Nahuhňal ho Matt Stone.

Otázka: Kdo nazpíval úvodní znělku?
Autorem sonetu je Les Claypool z kapely Primus, kterou měli Parker se Stonem v oblibě ve školních letech. Skupině poslali neodvysílanou epizodu "Cartman dostává anální sondu" a čekali. Jednoho dne jim Claypool zavolal a souhlasil, že znělku nahraje a nazpívá.

© 2007  Jan Rund   Spolupracují: Tereza Řípová   Kopírování obsahu je bez písemného souhlasu autora zakázáno!