Web je ve fázi testování a nadále se upravuje. Veškerý postup prací a seznam spuštěných sekcí najdete zde.

Vítejte v South Parku!

Navigace >> Novinky
>> Tvůrci
>> Jak to vlastně začalo?
>> Postavy
>> Epizody
>> Peklo na Zemi
>> Otázky a odpovědi

Servis >> Guest Book
>> Fórum na Lidech
>> Výsledky anket
>> Historie webu
>> Podpořte nás
>> Odkazy

Fan Zone >> Wallpapers
>> Videa
>> Spořiče obrazovky
>> Hlášky
>> Fonty
>> Tvorba postaviček

Anketa

Obrázek týdne Obrázek měsíce

Hledání

Statistika

Spolupráce sp-subs.wz.cz

K seriálu Městečko South Park se sice váže velmi dlouhá historie, ale následujících pár řádků nám dostatečně přiblíží, kterak se dva neznámí chlapci z Colorada stali nejvíce oblíbenými a nejvíce nenáviděnými muži v Hollywoodu.

JežíšDva studenti coloradské univerzity - Matt Stone a Trey Parker - vytvořili krátkou animovanou povídku, kterou nazvali "Jesus vs. Frosty". V příběhu děti uplácaly sněhuláka, jenž následně obživl a zabil každého, kdo mu přišel pod ruku. Všechny spasil až Ježíš, který mu uťal hlavu vržením své svatozáře.

Toto dílko se náhodou dostalo až do filmové studie American Fox Network. Tamním vedoucím se zalíbilo a pověřili Parkera se Stonem, aby vytvořili podobný film, který by se mohl stát jakousi "Vánoční pohlednicí". V následujícím animáku už se objevily budoucí hrdinové South Parku, jmenoval se "The Spirit of Christmas".

SněhulákOkamžitě se z něho stal obrovský trhák. Všichni jej chtěli vidět. Jedna historka dokonce praví, že známý herec George Clooney nechal pro své přátele vyrobit více než 300 kopií.

Video se ještě více rozšířilo díky internetu a jeho popularita znovu vzrostla. Bylo více než jasné, že tady se dvojice autorů nezastaví. Navíc jim americká stanice Comedy Central nabídla svoji spolupráci a jak to bylo dál, už všichni dobře víme...

Jesus vs. Frosty (1992)


V případě nefunkčnosti přejděte na tento odkaz

The Spirit Of Christmas (1995)


V případě nefunkčnosti přejděte na tento odkaz

© 2007  Jan Rund   Spolupracují: Tereza Řípová   Kopírování obsahu je bez písemného souhlasu autora zakázáno!